site stats
  • مارس 1, 2021

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم ؟ چقدر زمان لازم است تا کسی را که عاشقش هستیم از یاد ببریم؟

عشق شیرین ترین اتفاق و تجربه ی زندگی هر فردی است. اما شکست در آن به همان اندازه تلخ و دردآور است.

دچار شدن به عشقی که در جواب آن هیچ عشقی دریافت نمی کنیم می تواند دردآور تر از تمام شدن یک رابطه باشد. آسیب هایی روحی که این نوع عشق به فرد وارد می کند می تواند به مراتب بیشتر از شکست های دیگر باشد.

و ادامه دادن به عشق های یک طرفه چیزی جز غم و درد و اندوه به ارمغان نمی آورد. به همین خاطر در طلوع سبز قصد داریم راه رهایی از این عشق را در اختیارتان قرار دهیم و بدانیم چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم و به این درد پایان دهیم.

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم
عشق یک طرفه و فراموش کردن آن

آیا فراموش کردن عشق ممکن است یا خیر؟

دلیل دردی که افراد پس از شکست خوردن احساس می کنند یادآوری خاطراتی است که در ذهن و قلبشان ثبت شده. این خاطرات را نمی شود از بین برد یا فراموش کرد. چرا؟

چون در واقع فراموش کردن به معنای از بین بردن احساسات منفی  ناشی از این خاطرات است.

شما نمی توانید ضمیر ناخودآگاهتان را گول بزنید که هیچ خاطره ای ندارید و همه چیز را فراموش کرده اید. پس چکار باید بکنیم؟ چگوه عشق یک طرفه را فراموش کنیم؟

نقش ضمیر ناخودآگاه در فراموش کردن رابطه

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم
راه های مهم فراموش کردن عشق یک طرفه

برای فراموش کردن شما باید فکر جدیدی را جایگزین افکار نادرست موجود در ضمیر ناخودآگاهتان کنید. باید این فکر جدید را آنقدر تکرار کنید و به طور مستمر انجام دهید تا به عادت ناخودآگاهتان تبدیل شود و جایگزین آن فکر و احساسات منفی قبلی بشود.

این همان روند فراموشی است. شما نمی توانید در عرض یک روز ذهنتان را متقاعد کنید که دیکر به یک شخص یا یک خاطر فکر نکند.

پس اگربه دنبال این هستیم که چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم باید ابتدا مراحل فراموشی را بگذارنیم. و زمانی در فراموش کردن با شکست مواجه می شویم که در یکی از این مراحل گیر کنیم.

مراحل فراموش کردن عشق یک طرفه

1-ناباوری

ذهن و ناخودآگاه شما در این مرحله نمی خواهد چیزی که اتفاق افتاده را باور کند. شما مدام می خواهید با دلایل و بهانه های غیر منطقی این موضوع که او شما را دوست ندارد را انکار کنید.

معمولا این مرحله بعد از گذشت مدت کوتاهی با دیدن نشانه های عشق یک طرفه می گذرد.

2-پرسش

در این مرحله شما با سیل عظیمی از سوالات رو به رو می شوید. سوالاتی مانند چرا من را دوست ندارد؟ آیا من مشکلی داشتم؟ آیا شخص دیگری در زندگی اش بود؟ آیا کاری بوده که نباید انجام می دادم و ….

این سوالات شما را دچار سردرگمی و شک در مورد خود و موقعیت به وجود آمده و حتی خشم و عصبانیت می کند.

اگر بتوانید جواب واقعی سوال هایتان را پیدا کنید به راحتی از این مرحله می گذرید. اگر نه با گذشت مدت بیشتری ناخودآگاهتان سعی می کند با ساختن جواب های احتمالی به شما کمک کند.

3-مرحله ی بحرانی

این مرحله زمانی است که شما شروع می کنید به کارهای که به نوعی خودآزاری محسوب می شوند. گوش دادن به آهنگ های غمگین، یادآوری خاطرات، خیال پردازی و …

اگر در این مرحله بمانید با شکست مواجه می شوید. زیرا شما سعی می کنید خاطرات را از عمق ناخودآگاهتان بیرون بکشید و این روند فراموشی را سخت و کند تر می کند.

4-افسردگی یا امید

در واقع این مرحله همزمان با مرحله ی سوم است. جایی که ناخودآگاه شما بین یاس و امید گیر می کند. او نمی داند با یادآوری این خاطرات باید دریچه ی امیدی پیدا کند یا این که همه چیز تمام شده.

5-پذیرش

بعد از گذراندن چهار مرحله شما در مرحل ی آخر شرایط پیش رو را می پذیرید. و این فقط زمانی رخ می دهد که شما در مرحله قبل بین امید و نا امیدی، از وجود عشق و علاقه در شخص مقابل کاملا قطع امید کنید. با این کار ذهن خود را متوجه حقیقت می کنید و او می تواند دوباره شما را برای یک مسیر دیگر آماده کند. اما افرادی که امیدواری را انتخاب می کند به دنبال راه های تبدیل عشق یک طرفه به عشق دو طرفه می گردند.

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم
پذیرفتن بهترین راه عشق یک طرفه

چقدر زمان می برد تا عشق یک طرفه را فراموش کنیم؟

زمان رسیدن به مرحله آخر و در نهایت فراموش کردن و ادامه به زندگی بستگی به مدت زمانی که در مرحله بحرانی و به دنبال آن مرحله ی چهارم یعنی افسردگی یا امید می مانید دارد.

هرچه سریع تر بتوانید مرحله بحرانی را رد کنید و در مرحله ی چهارم زودتر قطع امید کنید و به دنبال دریچه های امید نگردید سریع تر می توانید عشق یک طرفه خود را فراموش کنید.

به منظور رهایی از عشق یک طرفه به چند راهکار برای فراموش کردن این عشق اشاره می کنیم.

  • از صحبت کردن راجع به آن به شدت خودداری کنید. هرچه بیشتر درباره او و عشقتان با دوستان یا خانواده صحبت کنید، ذهنتان بیشتر مجبور می شود به سراغ خاطرات برود و نتیجه ی آن چیزی به جز هجوم احساسات منفی که روند فراموشی را کندتر می کند نیست.
  • خود را از شک و گمان ها راحت کنید. اگر نمی توانید پاسخ سوال و شک و تردید های خود را به تنهایی پیدا کنید پس جسارت به خرج بدهید و برای فراموش کردن همیشگی این عشق ذهن خود را از تمام این پرسش ها سوالات خود را از او بپرسید. یا می توانید از دوره های مشاوره استفاده کنید.
  • با افراد جدید ملاقات کنید. افراد جدید باعث ایجاد احساسات جدید می شوند. و این احساسات جدید به مرور جای احساسات قدیم را می گیرند.

بهترین راه برای فراموش کردن عشق یک طرفه

شاید فکر کنید که باید هرچیز که یادآور اوست مانند موسیقی، عکس، یک وسیله و … را از بین ببرید و پاک کنید. این راه شاید به نظر موثر باشد اما در نهایت شما باید راهی پایدارتر از پاک کردن و دور انداختن پیدا کنید.

و آن راه چیزی جز پذیرفتن نیست. بپذیرید که دلیل عدم علاقه ی او به شما چیزی جز مشابه نبودن انرژی های شما نیست. ضمیر ناخودآگاه شما به دلیل اینکه او بیشترین مطابقت ها را با معیارهای چک لیست و نقشه ی ذهن اش داشته به او علاقه مند شده. این همان روند عاشق شدن است که برای مشغول کردن ذهن افراد به خود از آن استفاده می کنیم.

اما قانون جذب عشق یک طرفه زمانی موثر واقع می شود که انرژی های او نیز با ما در یک سطح قرار بگیرد.

؛؛شما می تونید از طریق تلگرام و واتس آپ بصورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید، ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستم؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

→ خواندن مطلب قبلی

تبدیل عشق یک طرفه به عشق دو طرفه

خواندن مطلب بعدی ←

چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *