site stats

خبر های فوری:

ترمیم رابطه شکست خورده

ترمیم رابطه شکست خورده

همه دوست دارند باور کنند که “من میتوانم رابطه شکست خورده را ترمیم کنم”. ما در این باره هیچگونه اطلاعی ندارند. و صرفا از روی احساسات، واقعیت شکست خوردن رابطه و نیاز آن به ترمیم را انکار میکنند.

در مقاله ترمیم رابطه طلوع سبز به شما آموزش میدهیم که اصلا در چه صورتی میتوانیم به ترمیم رابطه فکر کنیم؟ و برای حقیقی کردن این خواسته چکار کنیم؟ در نهایت درباره ی احتمال بازگشت به رابطه صحبت میکنیم. پیش از هرچیز به یک سوال پاسخ دهیم. اصلا چرا باید درباره ی شرایط ترمیم رابطه بدانیم؟

چرا درباره ی شرایط ترمیم رابطه بدانیم؟

معمولا بعد از هر شکست ما وارد یک فاز سوگواری میشویم. در این چرخه سوگواری ذهن ما سعی میکند قبول کردن حقیقت را به تاخیر بیاندازد. و این به اخیر انداختن ما را وارد مرحله انکار پس از جدایی میکند. و خیال میکنیم رابطه ما هنوز تمام نشده است و یا بازگشت عشق سابق قطعی است .

اما حقیقت این است که شما فقط خیال میکنید! و اگر برای رفع این مشکل تلاش نکنید شاید تا مدتها برای بازگشت عشق تان در انتظار بنشینید. به همین دلیل است که باید درباره ی وضعیت خودتان و رابطه شکست خورده تان اطلاعات کافی بدست بیاورید تا بتوانید درباره ی ترمیم و بهبود آن فکر کنید.

بهتر است به خودتان کمک کنید هرچه سریع تر مراحل سوگواری را بپیمایید و به مقبولیت برسید. تا بتوانیم مراحل دوره بازگشت عشق و ترمیم رابطه شکست خورده را بپیماییم.

ترمیم رابطه شکست خورده
پنج مرحله سوگواری بعد از شکست خوردن در رابطه

 بعد از شکست خوردن در رابطه

مرحله اول سوگواری بعد از خراب شدن رابطه: انکار دراین مرحله ذهن ما سعی دارد تصور کند موقتی بودن شکست عشقی اش یک حقیقت است. در این مرحله تقریبا فاز سرخوشی داریم . چون درهای ذهنمان را به روی حقیقت بسته ایم. و هرآنچه که میخواهیم ا باور میکنیم.

مرحله دوم سوگواری بعد از شکست در رابطه: عصبانیت! در این مرحله ما خشم شدیدی را در خودمان احساس میکنیم. این خشم نسبت به همه اطرافیانمان، دوست پسر سابقمان و حتی خودمان است. دیگران را برای شکست خوردن در رابطه مان مقصر میدانیم. به دنبال انتقامیم. حتی گاهی درمورد خودکشی هم فکر میکنیم. در این مرحله است که در دوره بازگشت عشق روانشناسان کنترل خشم را به شما آموزش میدهند. تا بتوانیم به سلامت از این مرحله عبور کنیم.

مرحله سوم بعد از شکست خوردن: افسردگی! فرد کم کم با حقیقت روبرو میشود. برای قبول کردن حقیقت شکست خوردن در رابطه در لاک تنهایی خود فرو میرود. ترجیح میدهد با کسی در ارتباط نباشد. و در تنهایی و انزوا به سوگ دریافتن این حقیقت بنشیند. این دوران گاهی آنقدر شدید است که نیاز به درمان دارویی دارد.

مرحله نقاهت یا دمانس بعد از افسردگی: در این دوره که معمولا بین 15 تا 20 روز به طول می انجامد.فرد قدم به قدم به سلامت روانش برمیگردد. با حقیقت تمام شدن رابطه روبرو شده است. و توانسته آن را مغلوب کند. پرده نا امیدی کنار رفته . و قدرت روحی بازمیگردد.

مرحله آخر بعد از شکست عشقی: مقبولیت! حالا دیگر ما توانسته ایم شکست خوردن مان در رابطه را قبول کنیم. و با آن کنار بیاییم. حالا زمان مناسبی است که به دور از هیجانات  و احساسات منفی درباره ی ترمیم رابطه شکست خورده مان فکر کنیم.

ترمیم رابطه تمام شده بله یا خیر؟

بله! بسیاری از روابط بعد از شکست خوردن میتوانند ترمیم شوند. در 60 درصد موارد برگشتن عشق قدیمی ممکن است. اما نکته مهم اینجاست که از این تعداد فقط 15 درصد افراد بعد از بازگشت به رابطه توانسته اند رابطه سالمی را تجربه کنند. و الباقی شکست دوم را تجربه کرده اند. پس بهتر است در باره ی احتمال بازگشت و مراحل آن بدانیم. و در ادامه یاد بگیریم رابطه سالمی داشته باشیم و در صورت نیاز بتوانیم رابطه سرد شده را برگردانیم. تا از جدایی پیشگیری کنیم.

چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم؟

برای شروع دوباره رابطه تمام شده شما مهمترین قسمت هستید. میدانید چرا؟ چون برای شروع دوباره رابطه نباید بر رفتار او تمرکز کنید بلکه باید بر رفتار خودتان تمرکز کنید. پس هیچکاری نکنید فقط به زندگی عادی خود ادامه دهید. و سعی کنید هر روز را بهتر از دیروز بگذرانید. تا بتوانید دیگران و از جمله عشق سابقتان را برای همراه شدن با این سیر سعودی به سمت خود جذب کنید.

پیش از این در مقاله روانشناسی بازگشت به رابطه درباره ی مراحل افزایش احتمال بازگشت به رابطه تمام شده صحبت کردیم. و گفتیم که مهمترین مرحله در این فرایند ایجاد تغییرات مثبت در خودمان است.

ترمیم رابطه شکست خورده
روانشناسی بازگشت به رابطه 5 مرحله دارد که با رعایت آن میتوانید در رسیدن به هدفتان موفق شوید

ترمیم رابطه تمام شده با ایجاد تغییرات مثبت

تغییرات مثبت یعنی چه؟ تغییرات مثبت یعنی پیشرفت شما در زمینه های اخلاقی، فرهنگی، روابط اجتماعی و … . مثلا اگر سرکار نمیروید، به دنبال یک شغل خوب باشید. اگر پیش از این درباره ی تحصیل کردن برنامه ای نداشتید، حالا درباره ی آن فکر کنید. این بهترین فرصت است که به او نشان دهید با نبود او شما نه تنها از بین نمیروید بلکه روز به روز بیشتر پیشرفت میکنید.

اگر به کارهای هنری علاقه دارید، شروع به یادگیری کنید. یک زبان جدید یاد بگیرید. با دوستان یا خانواده تان صمیمی تر شوید. با آنها به مسافرت بروید. و حتی دوستان جدید پیدا کنید. ایجاد تغییرات مثبت در زندگی بهترین راه بر ای رسیدن به هدف است! اما شما آزادید برای زندگی خود تصمیم بگیرید. اگر فکر میکنید با التماس کردن و نشان دادن ضعف میتوانید به خواسته تان برسید، بسم الله!

احتمال بازگشت به رابطه شکست خورده

به شرایطی که در ادامه آنهار را برایتان آورده ایم دقت کنید. آیا در یکی از شرایط زیر ارتباطتان با عشق سابق قطع شده است؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت است میتوانید خوشحال باشید. احتمال بازگشت شما به رابطه زیاد است. اما باید عجله کنید. پیش از آنکه دوباره وارد آن رابطه ناسالم شوید، خودتان را بسازید تا بتوانید یک رابطه سالم را تجربه کنید. و در صورت نیاز رابطه سرد شده را درست کنید.

  • اگر در رابطه ای بوده اید که گاهی خاموش و گاهی روشن بود است. و یک الگوی نا منظم از شکست ها و بازگشت ها بود است. اگر قبلا هم بهم زده اید. و این اتفاق اولین بار نیست که در رابطه شما می افتد!
  • اگر این قطع رابطه شما در دعوایی صورت گرفته است. پیش از آن اختلاف همه چیز خوب بوده . و طرف مقابل فقط تحت تاثیر هیجانات آن لحظه جدایی را انتخاب کرده است.
  • اگر شما پیشنهاد بهم زدن را داده اید. طرف مقابل به شما گفته است که این دوری را نمیخواهد. ولی با اصرار شما مدتی دور بوده اید. و حالا خبری از او نیست. (در چنین شرایطی این شمایید که باید به او نشان دهید از حرفتان پشیمانید. اما در زمان درست و با پیامهای درست باید این کار انجام شود.)
  • اگر مطمئنید او هنوز هم شما را دوست دارد. اما عوامل خارجی باعث بوجود آمدن این فاصله بین شما شده است.
  • اگر او هنوز اصرار دارد که با شما، با دوستان مشترکتان یا خانواده شما در ارتباط باشد.
  • اگر وقتی به هم پیام میدهید هنوز هم با روی خوش با شما برخورد میکند.(پیامهای شما نباید پشت سر هم و خسته کننده باشد. از اشتباهات در برگرداندن رابطه خودداری کنید.)
  • اگر عشق سابق تان تمایل دارد شما را ببیند.(هرچند رویکرد صحیح در چنین مواردی آن است که: در صورتی به دیدار او بروید که توانسته باشید احساس ناامیدی و نیازمندی را در خود از بین برده باشید.)
  • اگر هردوی شما به خوبی میدانید دلیل بهم خوردن رابطه تان چیست. علت مشخص است. ولی به دلیلی لجبازی یا از روی غرور هیچ یک از شما نمیخواهد آن را قبول کند.

چگونه رابطه سرد شده را درست کنیم

برای اینکه شانس خود را در داشتن یک رابطه سالم بعد از بازگشت معشوق افزایش دهید باید منشاء مشکلات را پیدا کنید. و آن را حل کنید. اما نکته اینجاست که برای ترمیم رابطه شکست خورده به دنبال کاستی ها و اشتباهاتتان نباشید.

بلکه با هدف ارتقاء منزلت و شخصیت خودتان برای شناخت و رفع آنها تلاش کنید. برای اینکه به طور کلی انسان بهتری باشید به حذف قصوراتتان بپردازید. در این صورت خواهید دید که نه تنها رابطه سرد شده تان دوباره درست میشود. که تمامی روابطتان با اطرافیانتان بهبود می یابد.

ترمیم رابطه شکست خورده
ایجاد تغییرات مثبت در خودمان کلید ترمیم رابطه است.

مثلا اگر در رابطه تان مشکلات ارتباطی داشته اید. نمیتوانستید به طور صحیح عشقتان را یا ناراحتی هایتان را ابراز کنید. بهتر است برای افزایش این مهارت ها در زندگیتان تلاش کنید. تا انسان بهتری شوید.

اما اگر با فردی در رابطه بوده اید که میخواسته شما را به کلی به آدم دیگری تبدیل کند، درباره ی آن فکر نکیند. شما فقط لازم است به انسان بهتری تبدیل شوید. تا بتوانید رابطه سرد شده را در صورت صحیح بودن دوباره گرم کنید.

پاسخگویی فقط به روش های زیر و از طریق این نرم افزار ها صورت می گیرد:

تلگرام telegram

واتس آپ Whatsapp

09129305020

لینک کانال تلگرام: sarbargetaze

→ خواندن مطلب قبلی

تست روانشناسی بازگشت به رابطه

خواندن مطلب بعدی ←

ایجاد دلتنگی در مردان بعد از جدایی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *